Archiwum - ROK PAŃSKI 2013


W drugi dzień świąt Bożego Narodzenie, podczas Mszy św. o godz. 9.30, specjalne błogosławieństwo otrzymały dzieci, które podjęły się w tym roku kolędowania jako "Kolędnicy Misyjni". W piątek dzieci przebrane już w kolędnicze stroje odwiedziły rodziny Lubomierza. Zebrane podczas kolędowanie ofiary zostały przeznaczone na cele misyjne. Młodym kolędnikom gratulujemy i dziękujemy.


W niedzielę, 27 października, odbyło się coroczne "liczenie wiernych". Liczone były wszystkie osoby obecne na Mszach świętych oraz ile osób przystąpiło do Komunii świętej. Oto liczby z naszej parafii...


18 września, w święto św. Stanisława Kostki, odbyła się uroczystość święta patronalnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki. W ramach święta szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Wszystkim uczniom, a szczególnie pierwszakom, życzymy Bożego błogosławieństwa w nauce. Szczęść Boże!


8 września 1913 r, ks. Józef Głuc - proboszcz z Niedźwiedzia, dokonał poświecenia kamienia węgielnego pod budowę kościoła w Lubomierzu. W 100 rocznicę tego wydarzenia, w sobotę 7 września 2013 r., odbyła się piesza pielgrzymka z kościoła w Lubomierzu do kościoła w Niedźwiedziu. Trasa pielgrzymki wiodła tymi drogami, którymi dawniej chodzili nasi ojcowie. Pogoda dopisała i także dopisali swoją obecnością Parafianie. A Parafia Matka przyjęła nas bardzo gościnnie. Dzień naszego święta parafialnego był bardzo udany, rodzi sie pragnienie aby znów gdzieś wyruszyć...

Pierwsza galeria fotografii


Fotografie z Pielgrzymki "Szlakiem ojców".  Sobota, 7 września. Druga galeria fotografii

W niedziele, 25 sierpnia, przeżywaliśmy parafialne dożynki. Sumę parafialną odprawił O. Proboszcz. Dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo, zaś parafianom z osiedli: Bory, Dziedziny, Frankówka i Szczyty dziękujemy za piekny wieniec dożynkowy, śpiewy, dary i poczęstunek dla wszystkich.


Niedziela, 25 sierpnia, była w naszej parafii dniem dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Fotografie z kaplicy na Rzekach.

 

8 września 1913 roku ks. Józef Głuc, proboszcz z Niedźwiedzia, poświęcił kamień węgielny pod budowę naszego kościoła. Aby uczcić tę rocznicę powstał pomysł pieszej pielgrzymki z Lubomierza do Niedźwiedzia. Przejdziemy drogą, która nasi dziadowie chodzili zawsze, gdy chcieli iść do kościoła. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 7 września. Wyjdziemy o godz. 9.00, a w Niedźwiedziu będziemy uczestniczyli we Mszy św. W niedzielę 1 września po każdej Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla osób, które zdecydują się wziąć udział w tej pielgrzymce.

 

Św. Maksymilian Maria Kolbe jest patronem naszej kaplicy na Rzekach. 14 sierpnia w kaplicy została odprawiona odpustowa Msza św., której przewodniczył ks. Bartłomiej Gzela ze Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców z Mszany Dolnej. Po Mszy św. odbyła się procesja odpustowa.

 

11 czerwca odbyła się w naszej parafii Uroczystość Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu Chrześcijańskiej Dojrzałości udzielił J. Eks. O. bp Stanisław Dowlaszewicz, biskup franciszkanin z Boliwii.

30 maja przeżywaliśmy doroczną Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Tegoroczne ołtarze zostały przygotowane przez: osiedle Baniki, osiedle Butory, osiedle Nowaki i osiedle Kozyry. Bóg zapłać za przygotowania i wspólną modlitwę.

 


3 maja, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Lubomierz świętował 50-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnej Mszy św. o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczył O. proboszcz Piotr Głód. Kazanie wygłosił poprzedni proboszcz O. Zygmunt Mikołajczyk. Dalsza część świętowania odbyła się przy remizie.

Tegoroczna procesja rezurekcyjna odbyła się w zimowej scenerii. Cieszyliśmy się ze Zmartwychwstania Pana, ale w atmosferze zimy.

Zgodnie ze zwyczajem w Niedzielę Palmową odbył się parafialny konkurs palm wielkanocnych. Po sumie zostały zaprezentowane palmy, a najładniejsze z nich zostały wyróżnione i nagrodzone.

Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP to dzień naszgo odpustu parafialnego. Tradycyjnie odpust był poprzedzony rekolekcjami parafialnymi i szkolnymi, które wygłosił O. Tadeusz Pobiedziński, franciszkanin z Krosna. W dniu odpustu modliliśmy się na Mszach św. według porządku niedzielnego, a po Sumie Parafialnej odbyła się tradycyjna procesja.

Dnia 10 marca 2013 roku odbyła się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Wizytację przeprowadził J. Eks. ks. bp Jan Zając. Szczególnym wydarzeniem wizytacji było błogosławieństwo dla rodzin na zakończenie każdej Mszy św.