Archiwum (2014)Zmarł O. Norbert Bajorek, franciszkanin, długoletni kapelan Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Mszanie Dolnej.

 

O. Norbert zmarł we wtorek, 16 grudnia. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek, 19 grudnia, w Mszanie Dolnej.

Wprowadzenie ciała do kościoła Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej (obok Rynku) we czwartek, 18 grudnia, o godz. 20.00.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w kościele Św. Michała Archanioła w piątek o godz. 12.00, a następnie uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym w Mszanie Dolnej.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

 

 

SUPER WIADOMOŚĆ !!!

Dziś (11 listopada) w mediach pojawiła się informacją, że beatyfikacja franciszkańskich misjonarzy Męczenników z Peru - O. Michała i O. Zbigniewa "odbędzie się niebawem"!

można przeczytać więcej http://gosc.pl/doc/2239492.Niebawem-beatyfikacja-polskich-franciszkanow

 Trzeci, centralny dzień Jubileuszu, 100-lecia kościoła w Lubomierzu, 2 sierpnia - święto Matki Bożej Anielskiej. Centralnym wydarzeniem tego dnia była Msza św. dziękczynna, której przewodniczył J. Em. ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Dostojny Gość przyjechał do granic Lubomierza o godz. 10.30, następnie w dorożce, w asyście banderii przybył do kościoła. Po powitaniach rozpoczęła się Msza św., podczas której ks. Kardynał poświęcił nowy dzwon, którego imię brzmi: "Matka Boża Anielska". W homilii Pasterz Diecezji mówił o nauce płynącej z dzisiejszego święta, a także o wartości jaką jest świątynia. Po zakończonych uroczystościach kościelnych zaproszeni goście udali się na wspólne świętowanie przy stole do miejscowej remizy. Atmosfera doniosłej uroczystości potęgowała się także przez piękne, ludowe stroje wielu parafian.

Na razie prezentujemy pierwszą galerię fotografii, w najbliższym czasie pojawią się kolejne zdjęcia.


 


Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, przeżyliśmy zgodnie z naszą parafialną tradycją. W ciągu dni poprzedzających odpust odbyły się wielkopostne rekolekcje parafialne i szkolne. Wygłosił je O. Daniel Książek, franciszkanin z Przemyśla. On także przewodniczył sumie odpustowej.


W sobotę, 22 lutego, odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Podczas tej pielgrzymki modliliśmy się o dobre przygotowanie się do zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II. Z naszej parafii w pielgrzymce uczestniczyło ok 60 osób.


W niedzielę, 12 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00 z koncertem kolęd wystąpił zespół regionalny "Robcusie i Robcanie" z Rabki Zdroju. Bóg zapłać za piękny śpiew i muzykowanie. 


W Uroczystość Trzech Króli gościliśmy zespół regionalny "Porębiański Ród" z Poręby Wielkiej. Zespół śpiewał kolędy podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Serdecznie dziękujemy za wspólne kolędowanie.