Ogłoszenia parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła- 19. XI 2017 r.

1. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.   

2.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek  Ofiarowania NMP., w środę wspomnienie  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego i chórów kościelnych,                   w piątek wspomnienie  św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników.

3. W tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy III, w poniedziałek chłopcy, we wtorek dziewczyny. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 17.00.  

4. W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Nieustająca Pomocy. Podziękowania i prośby można składać na bocznym ołtarzu. 

5. Dziękuję za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę na przyszłą prosimy mieszkańca Surmy.

6. W przyszły tygodniu po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek. Ofiary złożone w czasie tej zbiórki pragniemy przekazać na pomoc Czesławie Nieckula i  Ewie Michura z dziećmi. Jako wspólnota parafialna, chcemy im pomóc w trudnej sytuacji życiowej jaka ich spotkała w tym roku. Także pragniemy przed ten dar wyrazić wdzięczność  zmarłym mężom Józefowi i Markowi za ich zaangażowanie i pomoc jaką za życia udzielali naszej parafii. Dzisiaj ta rodzina potrzebuje solidarności, zainteresowania i modlitwy. 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

W minionych tygodniu do wieczności odszedł nasza Parafianka śp. Rozalia Kowalczyk. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie………