Ogłoszenia parafialne

XXV Niedzielę Zwykłą – 24 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przezywamy : w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana, w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika, w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, i sobotę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

2. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św. Także w środę po Mszy św. wieczornej w klasztorze spotkanie chóru parafialnego.

3. Papieska Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się w czwartek 28 września. Sprzęt elektryczny w tym dniu można składać na parkingu przy kościele do godz. 16.00. Dochód ze zbiórki zużytego sprzętu zostanie przeznaczony na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

4. W piątek rozpoczną się dwuletnie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania uczniów klasy VII. Pierwsze spotkanie z kandydatami i rodzicami rozpocznie się Msza św. o godz. 17.00.

5. Na przyszłą niedzielę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców osiedli Bożki i Górki.

6. W przyszła niedzielę rozpoczyna się nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie o godz. 17.30 i o godz. 18.00 Msza św. W kaplicy na Rzekach nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a następnie Msza św. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Także w przyszła niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Za tydzień 1 październik w Niedźwiedziu odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 11.00.

8. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiernikach od 11 lat trwa w kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa o Miłosierdzie Boże dla świat. Nasza parafia zaproszona jest na nocna modlitwę adoracyjna z 4 na 5 października. Wyjazd 4 października o godz. 20.00, powrót 5 października o godz. 6.00. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w kancelarii po Mszach św. Koszt wyjazdu 20 zł

9. W sobotę 7 października przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. I właśnie w tym dniu będziemy wspólnie omawiać Różaniec wzdłuż granic naszej Ojczyny. Nasza parafia organizuje autokarowa pielgrzymkę do kościoła stacyjnego w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie będzie Msza św. a następnie na granicy ze Słowacja na Łysej Polanie będziemy odmawiać wspólne Różańca. Wyjazd z Rzek o godz. 8.00, z parkingu przy kościele o godz. 8.15, planowany powrót ok. godz. 18.00. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w kancelarii po Mszach św. Koszt wyjazdu 20 zł. W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne związane z pielgrzymkom „ Różaniec do granic”. Szczegółowy program modlitwy znajduje się gablocie przy wyjściu z kościoła.