Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego  – 8 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia, który będziemy przeżywać pod hasłem: ”Mocni Duchem Świętem”. Także dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek, jako wsparcie dla rodziny pogorzelców z osiedla Ogiele Dolne, której dom został w znacznej mierze zniszczony przez pożar. 

2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej.  Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich Radnych. 

3. Jutro (w poniedziałek) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w tym roku przeniesiona z  25 marca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość ta jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia, dlatego na Mszę świętą wieczorną szczególnie zapraszamy osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. We wtorek  10 kwietnia  o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej  w 8 rocznicę ich śmierci.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
a następnie Msza św. w czasie której w sposób szczególnym będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. Także w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy III gimnazjum. 

6. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę grupa kandydatów, którzy w tym roku chcą przyjąć sakrament bierzmowania, będzie uczestniczyć w trzydniowych rekolekcjach w Zakopanem. Te dni skupienia odbywać się będą w domu rekolekcyjnym księży saletynów i są obowiązkowym elementem przygotowania do bierzmowania. Prosimy wszystkich  o modlitwę w intencji dobrego przeżycia tych rekolekcji.

7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na przyszłą prosimy mieszkańców osiedli Bożki  i Górki.

8. Parafia w Mszanie Górnej organizuje pielgrzymkę do Włoch, w dniach  27 kwietnia – 10 maja,  w czasie której uczestnicy odwiedzą m.in. Watykan, Rzym, Padwę, Asyż, Cascia – św. Rita, San Giovani Rotodno – o. Pio. Szczegółowy program znajduje w gablocie przy wyjściu z kościoła. Spotkanie organizacje dla osób chętnych na wyjazd odbędzie się w  środę o godz. 18.00 na plebani w Mszanie Górnej.  

Ogłoszenia Sołtysa – W środę od godz. 7.00 odbędzie się zbiórka folii po sianokiszonce. Folia powinna być czysta, bez sznurków i śmieci. Worki z folią należy zostawić przy głównej drodze. Zbiórka jest darmowa.