Ogłoszenia parafialne

XXVIII  Niedzielę zwykła – 14 października 2018 r.

1. Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na fundację „ Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Za złożone ofiary składamy serdeczne            „Bóg zapłać”. 

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 – natomiast codziennie o godz. 17.30, dla kandydatów do bierzmowania, młodzieży oraz starszych. W kaplicy na Rzekach o godz. 16.15

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przezywany:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła 
  • we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 
  • w środę  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, 
  • w czwartek   święto św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu swój dzień imienin przezywa o. Łukasz, życzymy Mu Boże błogosławieństwa i wielu łask Bożych.  
  • w piątek  wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, 
  • w sobotę  uroczystość św. Jana Kantego, patrona archidiecezji krakowskiej.

4. Pragniemy w naszej parafii rozpocząć Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie prowadzona z rozważaniami, na której będzie śpiewała schola młodzieżowa. Na pierwszą z nich zapraszamy Was, a szczególnie młodzież  w najbliższy piątek o godz. 19.00.

5. 16 października przypada 40 – rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Z okazji tej rocznicy  w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie  trwa modlitwa dziękczynna za ten dar. W dniu 22 października, czyli w przyszły poniedziałek  do udziału  w tym dziękczynieniu zaproszony jest nasz dekanat  i nasza parafia. Modlitwy rozpoczną się  o godz. 7.30 – nabożeństwem różańcowym i o godz. 8.00  Msza święta. Wyjazd z przystanku na Rzekach o godz. 5.45,  a z parkingu koło kościoła o godz. 6.00. Powrót około godziny 12.00.  Osoby chętne prosimy o  zgłaszanie się po Mszach św. do kancelarii do czwartku. 

6. Dziękujemy za przygotowania kościoła i ofiary na kwiaty na dzisiejszą niedzielę, na przyszłą prosimy mieszkańców osiedla Baniki

7. Na bocznych ołtarzach i z tyłu kościoła wyłożone są kartki na wypominki roczne i miesięczne. Na kartkach z wypominkami miesięcznymi znajduje się dwie daty jest to informacja w jakie dni listopada będziemy się modlić za zmarłych wypisanych na  danej kartce.