Ogłoszenia parafialne

XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 odprawimy nieszpory za zmarłych połączone z wypominkami. Także dzisiaj po Mszy św. są zbierane ofiarny na prace remontowo – budowlanej w naszej parafii.

2. Nabożeństwo wypominkowe będzie odprawiane o godz. 16.30. Piętnaście minut przed nim o godz. 16.15 do Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do adoracji i wspólnej modlitwy za zmarłych.

3. W poniedziałek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 17.00. W kaplicy na Rzekach o godz. 9.00. Zachęcamy do wspólnej w intencji naszej Ojczyzny. Przypominamy także o wywieszeniu flagi narodowej. W jutrzejsze święto w telewizji w TVP 3 Kraków o godz. 19.00 zostanie wyświetlony film dokumentalny „Najpiękniejszy widok z okna” opisujący historię losów wojennych i powrotu do Ojczyzny Józefa Kowalczyka pochodzącego Lubomierza.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy wspomnienia: w poniedziałek:

św. Marcina z Tours, biskupa; we wtorek: św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna- pierwszych męczenników Polskich; w czwartek: świętych męczenników Mikołaja Tavelica i Towarzyszy.

5. W środę po nabożeństwie wypominkowym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby można składać na bocznym ołtarzu.

6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Na przyszłą prosimy mieszkańców osiedli Siarki.

7. Ksiądz proboszcz Robert Bieleń, który tydzień temu zbierał ofiary na budowę nowego kościoła w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie bardzo dziękuje za waszą pomoc. Zebrał 6370 zł. Bóg zapłać.

8. Od początku  listopada w polskich kinach można obejrzeć bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię o nawróceniu jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach kierowania kliniką, w której dokonano kilka tysięcy aborcji, staje się wielką obrończynią życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

9. Nasza parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę do Medjugorie oraz innych interesujących miejsc wokół Medjugorie w dniach 20 do 25 kwietnia 2020r. Cena wyjazdu 790 zł. od osoby, jeżeli grupa będzie ok. 45 osób oraz 35 euro na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Szczegółowy program znajduje się w gablocie przy wyjściu

z kościoła. Osoby chętne na wyjazd proszone są w ciągu najbliższych 2 tygodni o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej po Mszach świętych.

10. W tym tygodniu rozpoczynają się spotkania w grupach młodzieży z klasy 7 i 8 przygotowujące do bierzmowania. Ze szkoły podstawowej nr 1: klasa 8 ma spotkanie w środę o godz. 18.00, klasa 7 – w piątek o godz. 18.00. Młodzież ze szkoły podstawowej nr 2 uzgodni spotkania z o. Pawłem na religii. Po Mszach św. młodzież z kl. 7 i 8 zapraszamy do zakrystii.