Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu – 09. XII 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzi. Ofiary  można składać do puszki, która znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Także dzisiaj  na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświecenie medalików dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. 

2. Roraty czyli adwentowe Msze św. o Matce Bożej – odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o 7.00. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy : w  środę  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe – patronki życia,  w czwartek św. Łucji, dziewicy   i męczennicy, i w piątek  św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

4.W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania: we wtorek dla klasy VII, w środę dla klasy VIII i w czwartek dla klasy III gimnazjum. Spotkania rozpoczną się Mszą św. o godz. 17.00.

5.  Opłatki wigilijne są do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz u sióstr, natomiast świece wigilijne „Caritas” w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6.  Dziękujemy za ofiary na dekorację i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą prosimy mieszkańców osiedli Marczaki i Skrzatki.

7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się  w środę 19 grudnia: w kościele od 14.30  do 17.00, w kaplicy na Rzekach   od 16.15   do 16.45.  Informujemy ze w wigilię Bożego Narodzenie będzie tradycyjnie Pasterka o północy, a także dodatkowa pasterka o godz. 22.00 szczególnie z myślą o dzieciach i młodzieży.  Pól godziny przed ok. 21.30 wystąpią dzieci i młodzież ze scholii.  Serdecznie zapraszamy.