Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na prace remontowo – budowlane w naszej parafii.
2. We wtorek 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 
Msza święta z kazaniem, po niej odmówimy Różaniec Fatimski, 
a następnie procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W środę święto św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, męczennika. W kaplicy na Rzekach w tym dniu będziemy obchodzić doroczny odpust. Mszy św. z kazaniem o godz. 9.00 będzie przewodniczył o. Andrzej Łaniecki, franciszkanin z Lwówka Śląskiego. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Także w środę w kościele o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza św.
4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów.
5. W sobotę święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej Archidiecezji Krakowskiej.
6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła 
na dzisiejszą niedzielę, na przyszła prosimy mieszkańców osiedla Dziedziny.
7. W najbliższą niedzielę 18 sierpnia odbędzie się zbiórka do puszek na rozbudowę franciszkańskiego Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, gdzie mieści się monumentalna wystawa pt. „Klisze Pamięci. Labirynty” autorstwa Mariana Kołodzieja, więźnia pierwszego transportu do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Po mszach św. można będzie obejrzeć film o nieżyjącym już autorze i jego wystawie. Kazania głosić będzie o. Bronisław Staworowski, franciszkanin, prezes Fundacji Brat Słońce, która zbiera środki na wspomniany cel. Prosimy o wsparcie tego franciszkańskiego dzieła naszej prowincji.

NABOZENSTWO FATIMSKIE
13 sierpnia ( wtorek) godz. 18.00

  • Msza święta z kazaniem
  • Różaniec fatimski
  • Procesja z figurka  Matki Bożej Fatimskiej

Serdecznie zapraszamy