OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

 

1.  Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw majowych. Nabożeństwa w kościele odprawiana są  o godz. 17.30, w kaplicy na Rzekach o godz. 16.30. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która odmawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy: we wtorek Święto rocznicy Poświecenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu, w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, i w sobotę wspomnienie św. Filipa Nareusza, kapłana.

3. W czwartek na Mszy św. wieczornej grupa naszej młodzieży z rąk ojca biskupa Damiana Muskusa przyjmie Sakrament Bierzmowania. Dla uczniów klasy I i II gimnazjum obecność obowiązkowa. Ostania próba liturgiczna  przed bierzmowaniem w środę po wieczornej Mszy św.  

4. W przyszła niedziela będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. zostanie odprawiona w intencji uczestników pielgrzymki dzieci I–szo komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowice. W czasie tej Mszy św. odbędzie się poświecenie i rozdanie obrazków komunijnych.

5. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedziele, na przyszła prośmy mieszkańców osiedla Młyny.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.