Ogłoszenia parafialne

 1. Gospodarzom tegorocznych Dożynek – mieszkańcom osiedli Złotniki, Bożki, Górki, Kołbony i Tyrawa dziękujemy za pięknie przygotowaną uroczystość, wystrój przed kościołem i za złożoną ofiarę. Podziękowanie kierujemy do wykonawców tegorocznego wieńca dożynkowego, nawiązującego do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a także pozostałym osiedlom za złożone ofiary na Msze św. dziękczynną za plony. W intencji Gospodarzy Dożynek i twórców wieńca, zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę 20 września o godz. 11.00, natomiast w intencji mieszkańców osiedli: Baniki, Wajdy, Nowaki, Sobczaki, Mizery, Dawczaki, Skrzatki, Pyrze, Siarki, Chachatki, Widok i Dudy, w niedzielę 27.09.2020 o godz. 11.00.
 2. W naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej witamy o. Bogusława Dąbrowskiego, który decyzją o. Prowincjała, będzie posługiwał wraz z mami w Lubomierzu. Ostatnie 20 lat pracował na misjach w Ugandzie. Życzymy mu wielu Bożych łaski w posłudze duszpasterskiej i opieki Matki Bożej.
 3. Dzisiaj po Sumie dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św.
 5. Od przyszłej niedzieli 13 września, przeżywać będziemy w naszej Ojczyźnie X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Z racji, że jest to 13 dzień miesiąca, po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej.
 6. Także za tydzień zbierane będą ofiary, zasilające fundusz remontowo-budowlany przy naszej Parafii.
 7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę, o przygotowanie kościoła na niedzielę, prosimy mieszkańców osiedla Nowaki.
 8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. W kalendarzu liturgicznym kościoła obchodzić będziemy:
 • we wtorek 08.09. – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 • w środę 09.09. – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
 • w sobotę 12.09. – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Panny