Ogłoszenia parafialne

17.01.2021 r. II NIEDZIELA  ZWYKŁA 

  1. Bóg zawarł z nami wieczne przymierze, Jego miłość jest nieodwołalna. Chrystus przemienia nasze życie i czyni nas nowym stworzeniem. Wysławiajmy więc Pana w tej świętej Eucharystii za Jego miłość i tak liczne dary, którymi obsypuje swoje stworzenia. 
  1. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich tych rodzin, które w ubiegłą niedziele złożyły ofiary na fundusz remontowo-budowlany przy naszej Parafii. Zebraliśmy kwotę 8480 zł., a na  Rzekach od 41 rodzin  2420 zł. Dziękujemy także za ofiary zebrane do puszek w Uroczystość Trzech Króli na misji „Dzieci dzieciom”, w kwocie: 3250 zł. Serdeczne Bóg zapłać.  
  1. Od jutra, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do  25 stycznia. Kto w tym czasie uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła i weźmie udział w jego zakończeniu,  może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  1. Dziękujemy za złożone ofiary i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców os. Ogiele Górne.
  1. Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”.
  1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzić będziemy:
  • we wtorek 19.01 – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w czwartek 21.01 – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  1. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże, aby otrzymać moc do wierności wobec naszego Pana  i siłę do kroczenia Jego drogami. Wszystkim Wam tu zgromadzonym Parafianom  i Gościom życzymy szczęśliwego dnia niedzielnego i dobrego tygodnia.