Ogłoszenia parafialne

19.09.2021 r. XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Na dzisiejszej liturgii Mszy św. Chrystus chce nauczyć nas pokory i nią obdarować, byśmy otwarli się na Boże działa nie. Staje On przed nami pokorny i wyniszczony w znaku chleba, by służyć. Ukazuje prawdziwą wielkość człowieka w bezinteresownej służbie braciom. Niech ta pokorna obecność Chrystusa wśród nas nauczy nas naprawdę kochać  i przebaczać. 
  1. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich tych rodzin, które w ubiegłą niedziele złożyły ofiary na fundusz remontowo-budowlany przy naszej Parafii. Zebraliśmy kwotę 6845 zł., a na  Rzekach od 39 rodzin  1360 zł. 
  1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii o. Mariana Mylneczuka z Kremenczuka na Ukrainie, który skierują do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary wspierające ich duszpasterstwo. Przypominamy także, że dzisiaj o 14.00 w Sali OSP odbędzie się zebranie wiejskie.
  1. We wtorek  o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, z okazji Patrona św. Stanisława Kostki.
  1. W sobotę 25 września, rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu, która przypada 4 października. 
  1. W przyszłą niedzielę, w celu zebrania danych o praktykach religijnych wśród wiernych, będzie miało miejsce liczenie wiernych. Także za tydzień, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na działalność duszpasterską z młodzieżą, w naszej archidiecezji krakowskiej.
  1. Ponawiamy ogłoszenie dla  mieszkańców powiatu limanowskiego  w wieku od 50 do 65 lat na bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu w ramach projektu pn. „promowanie profilaktyki jelita grubego wśród osób aktywnych zawodowo”. Więcej informacji jest w gablocie i pod numerem telefonu 668-535-114.
  1. Dziękujemy za złożone ofiary i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców os. Podcholewy i Cholewy. Prosimy także, aby z każdego domu była osoba do sprzątania.
  1. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:

      – w poniedziałek 20.09. – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taenga i Towarzyszy

      – we wtorek 21.09. – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

      – w środę 22.09. – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

      – w sobotę 25.09. – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

  1. Wychwalajmy Boga i dziękujmy Mu, że w Chrystusie ukazał nam przykład pokory i służby braciom, a wychodząc z Eucharystii naśladujmy Go w czynnej i pokornej służbie. Wszystkim Parafianom i Gościom, Waszym rodzinom życzymy radosnej i pogodnej dla ciała i ducha niedzieli oraz dobra tygodnia.