Ogłoszenia parafialne

13.06.2021 r. XI NIEDZIELA   ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANTONIEGO

 1. Nasze niedzielne gromadzenie się na liturgii Mszy św. jest znakiem Kościoła. Poprzez naszą obecność i wspólne uczestnictwo w słuchaniu słowa Bożego oraz sprawowanie Eucharystii Kościół aktualizuje się ciągle na nowo i wzrasta. Za chwilę usłyszymy naukę o Królestwie Bożym, które powinno wzrastać w naszych sercach jak nasienie wrzucone w ziemię lub jak maleńkie ziarno gorczycy.
 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość ku czci św. Antoniego z Padwy, która w naszej Parafii ma charakter odpustu. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania ku czci Świetego i procesja wokół kościoła. Św. Antoni z Padwy jest współpatronem naszej Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.
 1. Wieczorem o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, połączone                                z   nabożeństwem fatimskim. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu przejdziemy wokół kościoła z figurą Matki Boże Fatimskiej odmawiając Różaniec. 
 1. Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane ofiary na Fundusz remontowo budowlany.
 1. W dni tygodnia nabożeństwo czerwcowe odprawiamy po Mszy św. wieczornej. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedzielę, na polanie przy starej kaplicy na  Rzekach,  odbędzie się „Gorczańskie Spotkanie  z Janem Pawłem II”. Z racji trwających jeszcze ograniczeń, w tym roku program tego wydarzenia będzie skromny. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia,                      a następnie po krótkiej przerwie, rozpoczniemy sprawowanie Mszy św. 
 1. Dziękujemy za złożone ofiary i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców os. Butory. 
 1. W całej Polsce trwa akcja zbierania elektrośmieci, prowadzoną w przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. Z.o.o. Taka zbiórka będzie miała miejsce w naszej Parafii od dnia 21 czerwca do 23 czerwca, do godz. 16.00. Prosimy zatem całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego i popsutego sprzętu elektrycznego                            i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwalają na wsparcie Polskich Misjonarzy i dzieł misyjnych prowadzonych przez nich                          w najbiedniejszych krajach świata.
 1. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:
 • w poniedziałek 14.06.    wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • we wtorek 15.06.    wspomnienie  św. Jolanty, zakonnicy
 • w czwartek  17.06. – wspomnienie św. Brata Alberta- Adama Chmielowskiego, zakonnika 
 1. W dniu wczorajszym zmarł śp. Stanisław Drabik. Pogrzeb planowany jest na wtorek 15 czerwca o godz. 14.00. Wcześniej Różaniec za Zmarłego o godz. 13.30. Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Stanisława: „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ….
 1.   Umocnieni słowem Bożym i Ciałem Jezusa Chrystusa oraz wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, idźmy budować Królestwo Boże w naszych sercach, w domach rodzinnych, naszym środowisku pracy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i spokojnego tygodnia.