Ogłoszenia parafialne

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 1. Idąc za głosem serca przerwaliśmy swoje zajęcia i przyszliśmy na Eucharystię, aby słuchać słowa Bożego i karmić się Ciałem Pańskim. Dziś w sposób szczególny chcemy zobaczyć, jak wygląda nasze życie w oczach Boga i z Jego ust chcemy usłyszeć ocenę. Otwórzmy więc nasze serca na Bożą obecność, abyśmy w świetle wiary patrzyli na to wszystko co dzieje się w nas i wokół nas.
 1. Z postanowienie papież Franciszek, z roku 2019, III Niedziela Zwykła roku liturgicznego obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego, której celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka. Z radością informujemy, że w naszej parafii istnieje Grupa Biblijna. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Bogiem do spotkań z Nim w Jego słowie w każdą środę  po mszy św. wieczornej /oprócz najbliższej 25.01.b.r/. Pochylamy się na niej nad Ewangelią z nadchodzącej niedzieli.
 1. W dniu 27 grudnia 2022 roku, zapukali do domów naszej Parafii Kolędnicy Misyjni. Dziękuję S. Elżbiecie za organizację, dzieciom za zaangażowanie i przeprowadzoną zbiórkę na rzecz misji oraz Wam drodzy Parafianie za otwarcie drzwi domów. Zebrana kwota opiewa na 8790 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”. Dzieci, które wzięły udział w akcji, udadzą się na jednodniową wycieczkę.  
 1. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich tych rodzin z Rzek, które w grudniu i styczniu złożyły ofiary na fundusz remontowo-budowlany przy kaplicy. W grudniu od 37 rodzin zebrano kwotę 1320 zł., a w styczniu od 43 rodzin kwotę 2365 zł.
 1. W środę 25 stycznia przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Dzień ten zamyka doroczny tydzień modlitw o jedność Kościoła. Kto w ciągu tych dni uczyni cokolwiek dla jedności Chrześcijan lub weźmie udział w zakończeniu tygodnia modlitw, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W czwartek 26 stycznia przypada w Polsce dzień dialogu Chrześcijan z Muzułmanami. 
 1. Dziękujemy za złożone ofiary i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu  w sobotę prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców os. Kołbony i Tyrawa. 
 1. W przyszłą niedziele zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w czasie Mszy św. o godz. 14.00 tzw. Zagórzańskiej.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy :
 • we wtorek 24.01 – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
 • w środę 25.01. –  Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
 • w czwartek 26.01. – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
 • w piątek  27.01. – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
 • w sobotę 28.01.  – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 1. Przyjmijmy  dar Bożego błogosławieństwa, bo tylko w Bogu jest spełnienie naszej nadziei i zjednoczenia chrześcijan. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.