Ogłoszenia parafialne

26.06.2022 r. XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zostawiliśmy wszystko, by przyjść na Eucharystię. Niech ta Eucharystia umacnia naszą wiarę, byśmy nie tylko dzisiaj, ale zawsze byli wierni Chrystusowi, który wyswobodził nas ku wolności Dzieci Bożych.
 2. Dziś żegnamy o. Pawła Czyrka. Przenosi się do klasztoru św. Franciszka w Krakowie. Dziękujemy mu za cztery lata pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej Parafii i życzymy potrzebnych łask i zdrowia na nowej placówce, na którą uda się już w środę.
 3. Także dzisiaj po Mszach św., bliscy małego Maksia, będą zbierali ofiary do puszek na jego operację w Barcelonie i na kosztowne leczenie.
 4. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30. W dni tygodnia do czwartku, nabożeństwo odprawiamy po Mszy św. wieczornej. Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W środę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 7.30; 9.30; o 16.30 na Rzekach i 18.00.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej, w I piątek spowiedź przed Mszą św. poranną od 6.30 i po południu na Rzekach od 16.00 oraz w parafii od 17.00. Prosimy też o skorzystanie wcześniej ze spowiedzi ze względu na mniejszą obecność spowiedników. W sobotę po Mszy św. rano Rycerstwo Niepokalanej i Koło Radia Maryja zaprasza na modlitwę Różańcową.
 7. W naszej Parafii została uruchomiony program E-cmentarz, do zarządzania cmentarzem https://www.ecmentarze.pl/parafia/lubomierz. Dla wszystkich dostępna jest możliwość wejścia na stronę E-Cmentarz, następnie wyszukaniu Parafii św. Józefa w Lubomierzu i odszukaniu grobu zmarłych poprzez wpisanie ich imienia i nazwiska.
 8. Za tydzień po Sumie dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców os. Baniki.
 10. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z Mszany Dolnej, w dniach od 4 do 8 lipca, organizują dla dziewcząt od 15 roku życia „Rekolekcje w drodze z chodzeniem po Beskidach”. Dlatego ważne jest, aby zabrać dobre obuwie, odpowiednie – sportowe ubranie, coś od słońca i deszczu. Zgłoszenia u Sióstr w Mszanie Dolnej.
 11. Po 10 lipca, jak przed rokiem, będzie prowadzona w Parafii akcja zbierania elektrośmieci.
 12. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:
  • we wtorek 28.06. – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennikaw
  • środę 29.06. – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
 13. Eucharystia to dziękczynienie za dar, które daje nam Bóg. To On sam nas wezwał do świętej służby powszechnego kapłaństwa, to On nas posyła i błogosławi, byśmy byli świadkami i głosicielami wolności w Chrystusie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, a Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom oraz udającym się na wakacje, życzymy dużo słońca, ubogacających przeżyć w spotkaniach z innymi ludźmi i w doświadczeniu piękna przyrody.