Ogłoszenia parafialne

I   NIEDZIELA   ADWENTU 

  1. Od jutra odprawiać będziemy uroczystą Mszę św. Roratnią o Matce Bożej o godz. 1700. Niestety w tym roku nie jest nam dane, aby licznie być razem w świątyni, ale bardzo zachęcamy, aby łączyć się ze wspólnotą parafialną w gronie rodzinnym poprzez transmisję Mszy św. z kościoła, wygaszając na początku światło w mieszkaniu, a zapalając na chwilę lampiony. W ramach trwającej Nowenny ku czci Matki Bożej Niepokalanej, będziemy przygotowywać się także duchowo do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca . W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne. Wieczorem od 16.30, będzie można skorzystać ze spowiedzi. W piątek będzie okazja do spowiedzi podczas porannej Mszy św. oraz po południu od godz. 1600. Zachęcamy tęż do wcześniejszego korzystania ze spowiedzi świątecznej przed Mszą św. w dni tygodnia. W kaplicy na Rzekach spowiedź od 1530, a następnie Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu. W dobie utrudnień, udamy się w piątek do chorych, zachowując zasady sanitarne. W przypadku występujących obaw, prosimy o zgłoszenie telefoniczne.
  3. W sobotę 5 grudnia, przypada V rocznica beatyfikacji naszych Współbracia męczenników o. Michał Tomaszka i o. Zbigniew Strzałkowskiego, która miała miejsce w Chimbote w Peru.
  4. W przyszłą niedzielę II Adwentu po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Na Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji Związku Podhalan Oddział Lubomierz w II rocznicę powstania. Z racji I niedzieli miesiąca po Sumie dokonamy zmiany Tajemnic żywego Różańca. Natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. tzw. „Zagórzańska”. Będzie to też dzień św. Mikołaja.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę, o przygotowanie kościoła, prosimy mieszkańców osiedla Surmy.
  6. Trwa akcja organizowana przez FUDACJĘ BRAT SŁOŃCE: „Laptop pod choinkę – podarujmy dzieciom z rodzin wielodzietnych komputer do nauki zdalnej”. Nr konta podajemy w ogłoszeniach: 80 1600 1013 1849 4935 4000 0008; tytułem Darowizna – Laptop pod choinkę. Więcej informacji podany jest na plakacie w gablocie.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Są też świece wigilijne Caritas: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duże w cenie 15 zł., a małe w cenie 8 zł.
  8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek 30.11 – Święto św. Andrzeja Apostoła
– we czwartek 03.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
– w piątek 04.12 – wspomnienie św. Barbary, patronki górników