Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy; w poniedziałek wspominanie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; i w sobotę święto św. Benedykta, opata, współpatrona Europy.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 
a następnie Msza św.

4. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 grupa naszej młodzieży z rąk ojca biskupa Edwarda Kawy przyjmie Sakrament Bierzmowania. Próba liturgiczna dla młodzieży będzie w czwartek o godz. 18.00, a w piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, rodziców, rodziny, świadków oraz wszystkich chętnych na modlitewne czuwanie przed uroczystością bierzmowania. W piątek w czasie tego nabożeństwa będzie można przystąpić do sakramentu pokuty.

5. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie kościoła kandydatów do bierzmowania. Sprzątanie będzie w piątek od godz. 9.00.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego (np. pralki, lodówki, komputery). Zbiórka odbędzie się w środę 8 lipca. Zużyty sprzęt prośmy, aby składać na parkingu przed kościołem w środę w godzinach 7.00 – 9.00. O godz. 9.00 rano sprzęt z parkingu zostanie zabrany przez firmę transportową. Dochody z tegorocznej akcji zostaną przeznaczone na wsparcie misji prowadzonych w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na prace remontowo – budowlane w naszej parafii.

8. Ogłoszenie Sołtysa
Z powodu zachorowani na koronawirusa w najbliższej okolicy, dzisiejsze zebranie wiejskie zostaje odwołane.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli Marian Dawiec i Stanisław Kołodziejczyk . Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie….”

o. Piotr Głód – proboszcz