jesteś na stronie klasztoru Lubomierz

Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
parafia | TRIDUUM PASCHALNE

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek:

Jest to dzień pamiątki ustanowienia przez Pana Jezusa Najświętszego Sakramentu – Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. przed południem, z wyjątkiem Mszy Św. Krzyżma Świętego, którą sprawuje Ksiądz Biskup wraz z prezbiterami w Katedrze.
◦ Spowiedź: od godz. 700 do 830.

Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po zakończeniu Mszy Św. następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „CIEMNICY”. Adoracja w Ciemnicy trwać będzie do godz. 2200. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji Pana Jezusa.

Wielki Piątek

Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Liturgia tego dnia skupia się nade wszystko wokół Krzyża Świętego i jego adoracji z największą miłością i godnością przez ucałowanie.
◦ Spowiedź: od godz. 700 do 830
◦ Liturgia Godzin od godz. 830 do 900.
◦ Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 700 do 1745

Liturgia Wielkiego Piątku: o godz. 1800. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji do „GROBU”. Adoracja trwać będzie do godz. 2200. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji Pana Jezusa.
◦ W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików post ścisły, co do ilości spożywanego pokarmu i jakości. Nie ma od niego dyspensy.

Wielka Sobota

W tym dniu adorujemy Pana Jezusa w „GROBIE”. Święcimy także pokarmy na stół wielkanocny. Po zachodzie słońca rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej, aby podkreślić teologiczny sens w przeżyciu tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa Pana jako Światłości rozjaśniającej ciemności grzechu.
◦ Spowiedź: od godz. 700 do 830
◦ Liturgia Godzin od godz. 830 do 900.
◦ Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 700 do 1945 (z przerwą na posprzątanie kościoła od godz. 1600 do 1730)
◦ Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od godz. 930 do 1400.
◦ Poświęcenie pokarmów na Rzekach: w kaplicy o godz. 1000.
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2000.
Składa się z kilku części: z poświęcenia ognia i przygotowaniem Paschału. Proklamacji Bożego Słowa, Liturgii chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. (przynosimy ze sobą świece) oraz Liturgii Eucharystycznej uwieńczonej Procesją Rezurekcyjną, wyrażającą radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA

Msze Św.: 700; 930; 1100; 1800;
W kaplicy na Rzekach o godz. 9.00

 

 

podziel się:
Paweł Grządziel OFMConv