jesteś na stronie klasztoru Lubomierz

Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
| 13.04.2025 r. NIEDZIELA PALMOWA

13.04.2025 r. NIEDZIELA PALMOWA

  1. Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Wspominamy radosne wydarzenie wjazdu Chrystusa do Jerozolimy oraz Jego bolesna mękę i śmierć na krzyżu. Dzisiaj do nas przychodzi Pan jako Król i Zbawiciel. Uwielbiajmy Jego imię i prośmy, aby wydarzenie krzyża było dla nas źródłem ocalenia i wiary. Misterium tej niedzieli wprowadza nas w największe tajemnice naszego zbawienia, które zawsze są obecne w sprawowanej Eucharystii i w dorocznych obchodach świątecznych, które stanowią centrum roku liturgicznego

  1. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie, połączone z procesyjnym wejściem do kościoła będzie na Mszy św. o godz. 1100. Dlatego dzieci zgromadzą się z palmami na placu przed kościołem.

  1. Po południu o godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pana Jezusa. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Natomiast o 20 serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową. Przejdziemy od kościoła na os. Widok.

  1. Od wtorku rozpoczniemy nowenne dziewięciu wtorków ku czci św. Antoniego z Padwy.

  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym. Msza św. w Wielki Czwartek o godz. 18.00, liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20.00, połączona z Procesja Rezurekcyjną. Zapraszamy Parafian do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim, w miarę wyznaczonych osiedli. Prosimy o udział w adoracji przy Bożym Grobie i w procesji Druhów OSP i Związku Podhalan w Lubomierzu. Prosimy także o przygotowanie feretronów na procesję.

  1. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, którym to prawem KPK są zobowiązani wszyscy po 14 roku życia, oraz post ścisły (tj. jeden posiłek do syta i dwa mniejsze), który dotyczy osób pełnoletnich do rozpoczęcia 60 roku życia.

  1. Dziękujemy za złożone ofiary i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W czwartek o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców os. Nowaki. Związkowi Podhalan dziękujemy za przygotowanie i postawienie dużej palmy na placu kościelnym.

  1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i środę.

  1. Wielkim Tygodniu będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania:

    • Wielki Poniedziałek, Wtorek ,Środa: od godz. 640 do 730 i od godz. 1730 do 1830.

    • Wielki Czwartek; Wielki Piątek; Wielka Sobota: od godz. 700 do 830.

Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na dni Triduum Paschalnego.

  1. Niech Krzyż Chrystusa będzie wyryty w naszym sercu, abyśmy w tym szczególnie ważnym duchowa Wielkim Tygodniu umieli doświadczyć mądrości ukrytej w nauce Krzyża. W mocy Bożego błogosławieństwa, wszystkim Parafianom i Gościom oraz Waszym rodzinom, życzymy głębokich duchowych przeżyć wydarzeń paschalnych.

podziel się:
Paweł Grządziel OFMConv
może ci się spodobać: